Augustamine - hea või halb mõte?

Sauki :)
Oled juba pikemat aega mõelnud mõne needi tegemise peale? Kui jah siis loed hetkel õiget postitust!
Gerhard Murro
„Üllata Eestit„
Mina ise olen endale neete teinud vähe, ainult naba-ja ninaneet, kuid tean öelda niipalju, et ma ei kahetse ühegi needi tegemist. Enda väheste kogemuste põhjal, ei oska mina just eriti palju kommenteerida seega võtsin ma ühendust Gerhard Murro-ga, kes on Eesti kõige augustatum inimene. Ta on 19 aastane ning tema esimeseks auguks oli kõrvaauk ja 4 aastat tagasi.Tal on hetkel umbes 27 auku.
 Soovid teada, mida tema augustamisest arvab ja mida oskab öelda? Siis loe edasi!

Pidevalt öeldakse, et ennast tätoveerides ja augustades on töö leidmine raskem, kuna välimus mängib suurt rolli. Kas tegu on ainult müüdiga või on see tõde?
Kas tööd augustatud välimusega oli raske leida, tunnete end tööl olles teistsugusena või koheldakse Teid teistmoodi?
Pigem jah, erinevad tööotsingud erinevatel turgudel võtsid aega ligikaudu 4 kuud, enne kui leidsin sobiva töökoha ning tööandja kes aksepteeris mu nö "metalliarmastust" ja teistsugusena tunnen end välimuse poolest kindlasti. Aga muudes perspektiivides mitte, sest oleme me kõik seal, et tööd teha ning olen nagu iga teine tegelane meie laevaperest. Ei mingisugust erikohtlemist mu välimuse tõttu ei ole, eks vahel visatakse ikka nalja, et viin veel laeva põhja või midagi, ent muidu mitte.

Üks veel väga oluline põhjus, miks inimesed end ei augusta on hirm tagajärgede tõttu. Gerhard ütles, et teda jätavad tagajärjed üldiselt külmaks ning tema jaoks on oluline see kuidas neet tema kehal/näol välja nägema hakkab ja kuidas on lood paranemisega. Ütleb ju isegi tsitaat „Kes ei riski, see šampust ei joo.“ Gerhardi jätavad küll üldiselt tagajärjed külmaks, kuid on siiski miski mida ta kardab. Otseselt ainus tagajärg mida ma kardan on see, et mõnest needist võib lihtsalt veidi inetu arm jääda, kuna surfice piercingud on teadatuntud ajapikku väljakasvajad, muud tagajärjed ei ole mind senimaani morjendanud. Olete tagajärgede pärast ümber mõelnud ja needi tegemise ära jätnud? Üks neet oli küll - snake eyes. Tegu on horisontaalselt keeleotsale paigaldatud neediga. Kui läksin needistaja juurde, tegi ta mulle päris puust ja punaseks selgeks, et see neet on jube paraneja, tõenäoliselt kannaksin seda paar päeva ning võtaksin selle välja valu ning ebamugavuse tõttu.

Siinkohal tooksin välja veel ühe hirmu, mis inimestel üldiselt esineb- mädanemine. Kas neet läheb mädanema või on tegu ainult müüdiga? Tegelikult ei lähe ikka küll, kõik on hoolduse või siis vastupidi, hoolduse puudumise taga. Otseselt hardcore mädanema ei ole mul küll ükski neet läinud, sest vaadates juba mu neetide arvukust olen ma harjunud neid korrapäraselt hooldama. Paari needi puhul on vaid keloid tekkinud, ent ka need on tagasi tõmmanud peale mõnda korraliku kummelikompressi. Siin kohal mainin ka ära, et keloid a.k.a liigliha on spetsiifiline poorne armkude.

Mina oskan teile öelda ainult seda, et kõikidel on tagajärjed ja valu täiesti erinevad. See tekst on teile vastamaks mõningatele teie küsimustele, kuid suuremat ülevaadet te saate pigem enda needistajalt. Soovitan needistamiseks salonge väga põhjalikult uurida, kuna ise tean, et paljud needistajad ei räägi kuidas hooldada. Oskan oma kogemusest öelda, et ma ise läksin esimesse salongi, kus teha ninaneeti ning seal ei räägitud hooldamisest mulle just eriti palju, samas läks üks tuttav hiljem tegema ja temale räägiti sellest needist põhjalikult. Ärge valige alati kõige odavamat salongi, vaid seda mida on rohkem kiidetud :) Palusin ka Gerhardil teile midagi julgustuseks öelda, kuid tema arvates ei saa julgustuseks midagi öelda, kuna ilmselt ei ole needid kõigile.Kuid kui tõesti on tahtmine, siis tuleb oma mentaalsest barjäärist üle olla, munad pihku võtta ning minna ja ära teha. Paremat soovitust ta tõesti anda ei oska.

Kokkuvõttes ei saa me öelda, et augustamine on täiesti halb või midagi taolist. Igal asjal on omad plussid ja miinused. Samuti igalühel on oma arvamus ja samamoodi tunnevad inimesed erinevalt valu augustades :)

2 kommentaari:

  1. Wohoo, heahea, jah needistajad võiksid tõesti rääkida kuidas ja millega augustatud kohta hooldada. Kasvõi pisike soovitus oleks hea mitte rääkida pikalt ja laialt sellest. Päikest!☀️

    VastaKustuta