Lihtne toit, hea toit!

Tsauki! :)

Kindlasti olete mõelnud, millist torti teha sünnipäevalauale või mõne muu tähtpäeva jaoks. Enne uue retsepti proovimist oleks mõistlik enne tähtpäeva proovida, kas tort tuleb Sul välja. Eelmine nädal naistepäeval proovisin ma teha tarretisekooki. Arvasin, et mis seal rasket ikka olla saab ja ei kasutanud isegi mõnda põhjaliku retsepti, kuna teadsin, et sinna läheb:  • 3 jogurtikreemi 400g
  • 100g võid
  • 400g kohupiima
  •  160g küpsiseid
  • 25g toiduželatiini

Selles tordis eksisin ma ilmselgelt toiduželatiini ja veekoguse osas. Tort ei tulnud välja nii nagu oleks pidanud. Küpsisepõhi oli väga hea, kuid sisemus oli vedel ning tõesti söömiskõlbmatu. Kindlasti proovin ma veel seda torti ja mõnda retsepti järgides.

Kuna mul ei tulnud tarretisekook välja otsustasin ma reedel teha tavalise küpsisetordi, kuid seda teha natukene tavalisest erilisemaks.
Mul läks vaja:


  • 4 selga 180g küpsisepakki. Šokolaadi, vanilje, kondenspiima ja iiri kreemi.
  • 300g maasika- ja banaani kohupiimapasta.
  • Soovi korral kohukesed.

Põhjaks panin ma šokolaadi küpsised ning selle vahele maasika kohupiimapasta. Edasi panin suvalises järjekorras erinevaid küpsiseid ja vaheldumisi banaani- ja maasika kohupiima. Viimaseks (5.kiht) panin ma erinevad küpsised kokku v.a šokolaadi ja peale maasika- ning banaani kohupiima segu. Allesjäänud küpsised purustasin ning lisasin kohupiima peale, äärtesse otsustasin panna kohukesed. Lasin tordil seista külmkappis hommikuni ca 18tundi. Tort tuli väga omapärane ning oli väga maitsev. Selle jutuga tahtsin ma praegu jõuda selline, et isegi tavalised tordid annab teha uhkeks, omapäraseks jne. See tort mida ma tegin, oli mõeldud perele söömiseks seega ei näinud ma erilist vaeva välimusega, kuid maitse poolest sobiks see rahulikuks tähtpäevaks lauale panna küll :)

See nädal proovisin ma teha veel banaanipannkooke. Selleks kasutasin sõbranna õpetust ja Nami-nami retsepti. Teha oli neid väga lihtne, kuid maitse polnud minu jaoks just eriti meeldiv. Enne nende tegemist olin ma hämmingus kuna kui niimoodi võtta siis on tegu munaomletiga banaanidega ning see ei kõlanud minu jaoks üldse hästi. Sellegipoolest soovitan ma neid teha, kuna need on tegelikult söömiskõlblikud ja võib-olla teile isegi maitseb :)

Katsetage kindlasti uusi retsepte ja kui ei tule välja siis ärge andke alla, vaid proovige uuesti :) Järgmine postitus, järgmine pühapäev ja nii ilmselgelt ka jääb :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar